Search


          Psycholog do domu Psycholog do domu Wsparcie Psychologiczne i Terapeutyczne na całą Polskę

                                                          

W związku z zagrożeniem zarażenia COVID-19 zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług Online. Nasi psycholodzy połączą się z Państwem poprzez Skype, a także przeprowadzają konsultacje mailowe bądź telefoniczne. W obecnej sytuacji, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują konsultacji z psychologiem. Serdecznie zapraszamy!

                       

Jak zmotywować

Spis treści

Jak zmotywować osobę bliską do leczenia?

 

Bez względu na to, czy osobą uzależnioną jest ojciec, matka, dziecko, przyjaciel.


Pytanie na które poszukujecie Państwo odpowiedzi stawiane było tysiące razy, jego autorami są osoby bliskie osób uzależnionych. Bez względu na to, czy osobą uzależnioną jest ojciec, matka, dziecko, przyjaciel. Pytanie jedno. Ile odpowiedzi? Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło opracować formę motywacji, która z naszej praktyki oceniana jest jako najefektywniejsza.

Osoby zgłaszające się do Psychologa Do Domu wykorzystały już dostępne formy nacisku zewnętrznego:

prośby i nalegania osób najbliższych, groźby utraty związku, małżeństwa, utrata pracy, pozycji zawodowej, pogorszenie stanu zdrowia lub sytuacji bytowej, narastające konsekwencje w obszarze prawnym. Zdarza się, że sposoby te przynosiły okresową poprawę.

Osoba uzależniona odczuwa stany o różnym zabarwieniu emocjonalnym. Wiele osób zaczyna szukać pomocy w sytuacji dla siebie kryzysowej np. w czasie zespołu abstynencyjnego w czasie którego odczuwają wzmożone cierpienie fizyczne, stan narastającego niepokoju, bólu i lęku. Towarzyszy temu stanowi poczucie braku sił, aby taką sytuację wytrzymać.