Search


          Psycholog do domu Psycholog do domu Wsparcie Psychologiczne i Terapeutyczne na całą Polskę

                                                          

W związku z zagrożeniem zarażenia COVID-19 zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług Online. Nasi psycholodzy połączą się z Państwem poprzez Skype, a także przeprowadzają konsultacje mailowe bądź telefoniczne. W obecnej sytuacji, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują konsultacji z psychologiem. Serdecznie zapraszamy!

                       

CASAD&CARE - opis

 

System CASAD&CARE został stworzony, by zagwarantować jakość świadczonej usługi osobom korzystającym z pomocy psychologa. Charakteryzuje się on tym, że:

  • Pozwala ujednolicić sposób pracy psychologów i podnieść jakość świadczonych przez naszych specjalistów usług ponad obecny standard w opiece psychologicznej w Polsce
  • Wszyscy psychologowie współpracujący z nami w programie „Psycholog Do Domu” są zobligowani stosować się do zasad Systemu CASAD&CARE™. Dzięki temu każdy Pacjent uzyskuje opiekę psychologiczną i terapeutyczną na najwyższym poziomie. Naszym priorytetem jest zdrowie i dobro osoby poszukującej porady specjalisty. Jest to wartość dla nas najwyższa, a system CASAD&CARE™ powstał właśnie po to, by zagwarantować jej bezwzględne respektowanie.

 

Jak działa system CASAD&CARE?

 

Pierwszym krokiem jest skontaktowanie osoby potrzebującej pomocy psychologicznej z takim terapeutą, psychologiem czy psychoterapeutą, który specjalizuje się w leczeniu konkretnego, zgłoszonego problemu.

Następnie specjalista świadczący wsparcie terapeutyczne w ramach programu Psycholog Do Domu spotyka się indywidualnie z pacjentem. Czas pierwszej wizyty wynosi 60 minut i ma charakter konsultacyjny.

Po udzieleniu porady psychologicznej specjalista konsultuje postawioną diagnozę z Centralnym Zespołem Psychologów Diagnostów. Diagnoza ta potwierdzana jest ostatecznie przez Psychologa Naczelnego. Taka procedura pozwala eliminować ewentualne błędy diagnostyczne. Dane pacjenta pozostają anonimowe.

Dlaczego? W przypadku zdrowia psychicznego – podobnie jak w leczeniu problemów somatycznych – odpowiednio postawione rozpoznanie to początek drogi do poprawy. Standardem w naszym postępowaniu w stosunku do każdej konsultowanej osoby jest nakreślenie najlepszej z możliwych ścieżek pracy w kierunku uzyskania pożądanej przez pacjenta zmiany.

 

Jak powstał system CASAD&CARE?

 

System CASAD&CARE™, stosowany w programie „Psycholog Do Domu”, został wdrożony przez grono specjalistów z dziedziny psychologii, psychoterapii oraz medycyny. Opiera się na wielowymiarowej, kompleksowej, potwierdzonej w praktyce wiedzy. W trakcie adaptowania Systemu do polskich warunków bardzo istotną rolę odgrywały zasady etyczne, będące nieodłącznym elementem pracy z pacjentem. Zastosowanie się do etyki zawodowej psychologów i psychoterapeutów oraz uwzględnienie indywidualnych potrzeb każdego pacjenta pozwoliło stworzyć szereg usług, które przy zachowaniu szerokiego spectrum stosowanych metod, jednocześnie, bez względu na nurt, z którego się wywodzą, realizowane są w oparciu o najcenniejsze wartości humanistyczne.

 

Jak pracujemy?

 

Nasi pacjenci mogą liczyć przede wszystkim na należne każdemu człowiekowi szacunek i akceptację. Jesteśmy po to, by pomagać i wspierać – nigdy po to, by oceniać, bez względu na to, w jakiego rodzaju okolicznościach znalazła się potrzebująca pomocy osoba, czy też z jakiego powodu, w swoim czy innych postrzeganiu, doświadcza danej trudności.

Troszczymy się o naszych pacjentów ze szczególną uwagą i zaangażowaniem, ponieważ ludzka psychika wymaga szczególnego traktowania. Zachodzące w niej zmiany mają ogromne znaczenie – automatycznie niemal przekładają się na całe funkcjonowanie danej osoby na poziomie myśli, emocji i zachowań, a co za tym idzie, na zmiany w jej otoczeniu. Jakość naszego życia zależy od tego, co dzieje się w sferze psychiki.

Nasi specjaliści mają nie tylko świetne kompetencje nabyte w trakcie edukacji i wykonywania zawodu, ale też wyostrzoną wrażliwość na ludzkie cierpienie i niezaspokojone potrzeby. Psycholog pracujący w zgodzie z systemem CASAD&CARE™ to specjalista, który wie, jak istotna w relacji z pacjentem jest empatia i działa wedle tej świadomości i wiedzy.

Dzięki szerokim kontaktom z gabinetami, placówkami i specjalistami zdrowia psychicznego na terenie całego kraju, jesteśmy w stanie zapewnić pacjentowi opiekę w każdym rejonie Polski - w zależności od zgłaszanego przez niego zapotrzebowania.

Wszyscy nasi specjaliści pracują przy zachowaniu całkowitej dyskrecji. Oznacza to, ze w żadnym wypadku nie są Państwo narażeni na ujawnienie jakichkolwiek danych dotyczących Państwa czy innych korzystających z naszych usług osób, ponieważ wszystkich naszych specjalistów – bez wyjątku – obowiązuje ścisła tajemnica zawodowa. Jeżeli jednak, mimo to, nie chcą Państwo korzystać z pomocy psychologa z najbliższej okolicy, nie stanowi to problemu – mamy możliwość skierować na konsultacje do Państwa psychologa, który na co dzień praktykuje w innym rejonie. Dzięki temu nikt z osób postronnych nie będzie wiedział, że osoba, która odwiedziła Państwa w domu, odbyła właśnie konsultacje psychologiczną. Dajemy Państwu pewność i poczucie bezpieczeństwa, że Państwa intymność nie zostanie naruszona.

To właśnie stałe, nacechowane autentyczną troską towarzyszenie klientowi od chwili zgłoszenia się do nas, poprzez ewentualny proces terapeutyczny, aż do momentu poprawy, wyróżnia nas spośród innych podmiotów świadczących opiekę psychologiczną na polskim rynku.

 

SZCZEGÓŁY SYSTEMU: