LSD
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Zaburzenia psychiczne
- Kategoria: Uzależnienia
Spis treści
Według najnowszych badań naukowych, LSD choć jest jedną z najsilniej działających substancji psychoaktywnych, to jednocześnie – wśród narkotyków nielegalnych – jest używką najmniej szkodliwą. Na czym polega ta sprzeczność? – działa bardzo silnie halucynogennie, a jednocześnie jest mało groźna?
LSD nie uzależnia fizycznie, ani psychicznie. Jednocześnie, co istotne choć osoba odurzona LSD zdaje sobie sprawę z tego, że jest pod wpływem halucynacji – istnieje niebezpieczeństwo dla jej życia i zdrowia, które wiąże się z działaniem LSD na psychikę, co często prowadzi do błędnej oceny odległości, czasu i własnych możliwości.
Jak działa LSD i w jakich dawkach jest przyjmowana? Nawet ilość wielkości ziarenka piasku bardzo silnie działa na organizm człowieka. Owocuje to silnymi zaburzeniami percepcji – powoduje omamy wzrokowe, słuchowe, dotykowe.
Osobie, po zażyciu LSD, zdaje się że otaczające ją przedmioty zmieniają kolory i kształty, dźwięki które słyszy wydają się jej zdecydowanie ostrzejsze i intensywniejsze. To tylko niektóre i opisane bardzo ogólnie typowe przy LSD halucynacje. Ich charakter oraz rodzaj zależy od indywidualnych cech osoby, która przyjmuje ten środek, a także od nastroju w jakim jest oraz jej podatności na autosugestię. A zatem nie samo LSD jest niebezpieczne dla zdrowia, co efekt jaki wywołuje.
LSD popularne było w czasach hippisów. Do dziś sprzedawana jest na czarnym rynku, w postaci małych, kwadratowych bibułek, które nasączone są substancją zawierającą LSD.
Jeśli zauważasz, że Twoje dziecko jest pod wpływem jakiegoś środka psychoaktywnego, zachowuje się dziwnie, to może być objaw używania LSD. Warto się tym zainteresować. Jeśli nie wiesz, co zrobić, proponujemy Ci skonsultowanie się z nami w ramach programu Psycholog Do Domu™
- Poprzedni artykuł
- Następny artykuł »»